Translate

Witaj w magicznym świecie rzeczy pięknych, niepowtarzalnych, stworzonych w 100% ręcznie!

****************************************************************************
Mała-manufaktura
to miejsce, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie, dla bliskiej osoby, dla ciała i dla ducha... To miejsce, w którym spotykają się żywioły, energie i światy - ten realny z tym wyimaginowanym... Postaw swą stopę za progiem nieznanego, a przekonasz się jak mile Cię zaskoczy!
****************************************************************************

niedziela, 2 grudnia 2012

KOLORY MAROKA

.
Czyli wymarzone wakacje! :)

Pomiędzy Slow Festivalem, a wyprawą do Maroka miałam mały epizod z pracą, w dodatku nie do końca mi za ten czas zapłacono heh, no ale wróćmy do przyjemności :D

Już w zeszłym roku próbowaliśmy z moim mężem dotrzeć do tego magicznego kraju, ale niestety nam to nie wyszło - chcieliśmy tam dojechać na stopa ;) Tym razem postawiliśmy na samolot - przylot do Marrakeszu a wylot z Fez (tak żeby więcej zobaczyć). Pojechaliśmy na wariata bez żadnego biura podróży i takie właśnie wycieczki lubimy najbardziej ;)

Co tu dużo pisać, zdjęcia mówią same za siebie! i od razu przepraszam za ich ilość! ale z nieco ponad tysiąca zdjęć to i tak całkiem niezły przesiew ;)

 Lotnisko - Marrakech

 Djemaa el Fna - Marrakech


Meczet Kutubija - Marrakech

 Okolice doliny Warika
 Setti Fatma

 Ait Ben Haddou


 Wąwóz Todra

 Burza piaskowa :)


 Erg Chebbi
 

 Chefchaouen (Szafszawan) - niebieskie miasto

 Fez


 Garbarnia i farbiarnia skór w Fezie

Byliśmy w Maroku na początku października, a nadal było bardzo upalnie (za czym akurat nie bardzo przepadam ;) ). Wszystkim niezdecydowanym polecam ten kraj! nie bójcie się, dogadacie się ze wszystkimi praktycznie :D handlarze to i po polsku potrafią co nieco powiedzieć ;)

Za co można pokochać Maroko?? za pyszne jedzenie,cudowne krajobrazy, ciekawą kulturę i piękne wyroby rękodzielnicze!
Za co można znienawidzić Maroko?? hmmm chyba głównie za namolność handlarzy ;) ale poza Marrakeszem nie jest to aż takie uciążliwe :)

Trzeba być przygotowanym na to, że śpiąc w tanich hotelach nie ma co liczyć na luksusy, a czasem nawet na to żeby dało się zamknąć drzwi na klucz ;) no i w większych miastach dobrze jest spać w hotelu, który nie ma okien wystawionych na główne ulice i najlepiej gdyby był w miarę daleko od wszelkich meczetów ;) inaczej macie gwarantowaną pobudkę około 5 w nocy ;D nie ma szans nie zabłądzić w wąskich i krętych uliczkach medyny (starego miasta), dobrze jest czasem wynająć przewodnika, za wszystko łącznie ze wskazaniem drogi dokądkolwiek zwykle trzeba będzie zapłacić ;) może się też zdarzyć, że podczas przemieszczania się autobusem na dłuższych dystansach będzie się miało przymusowy postój, bo muzułmanie modlą się 5 razy dziennie o w miarę określonych porach dnia.. a co do reszty najlepiej się przekonać na własnej skórze :)

Jednym słowem: WARTO!

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Decydując się na zakup przedmiotu, pamiętaj o podaniu swojego adresu e-mail bądź numeru GG. Skontaktuję się wtedy z Tobą w celu sfinalizowania transakcji.